27 lipca 2019
Michał Hajdukiewicz
Udostępnij

1. Bieg świętej Anny w Sobótce

Z inicjatywy Księdza Proboszcza Edwarda Jurka przy wsparciu Gminy Sobótka, ŚOKSiR i Klubu Biegacza w sobotę 27.07.2019 odbędzie się po raz pierwszy Bieg Świętej Anny połączony z odpustem.
Po raz pierwszy w historii Sobótki będzie organizowany bieg wspólnie z Rzymskokatolicką parafią pw. św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
Trasa na pięciokilometrowej niełatwej pętli w większości na ścieżkach leśnych. Biuro zawodów, start i meta na stadionie w Sobótce.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 5 i 10km na trasie w postaci pętli o długości 5km. Zawodnicy startujący na dystansie 10km pokonują pętlę dwukrotnie.
Opis trasy: start na bieżni stadionu, po wybiegnięciu przez bramę skręt w prawo do góry ulicą Bolesława Chrobrego do polany Janosik, podbieg polaną do ścieżki leśnej, skręt w prawo w kierunku MOW w Sobótce, po dobiegnięciu do drogi leśnej łączącej MOW z Sobótką Zachodnią skręt w lewo, po ok. 200 m skręt w lewo na ścieżkę leśną która trawersem obiega szczyt Gozdnicy, dobiegnięcie to Domu Turysty na przełęczy pod Wieżycą, skręt w prawo na „Pętlę Geparda”, po obiegnięciu pętli zbieg polaną przy przełęczy Pod Wieżycą i lasem do Polany Janosik, zbieg do stadionu, koniec pętli na stadionie w miejscu startu.
Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem – 125m
Zapisy:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4991